Galvanovna a prášková lakovna

Galvanovna

Galvanizování je elektrochemické vylučování příslušného kovu na vodivý materiál. V našem případě se jedná o proces zinkování tzn. že na vodivý materiál (ocel) naneseme vrstvu zinku, tato vrstva se nejčastěji pohybuje okolo 8-12μm. Vrstva zinku na materiálu působí jako ochrana proti korozi. Může zlepšit vzhled a estetickou hodnotu výrobku.

Proces zinkování se skládá z několika procesů

Nabízíme

Lakovací linka

Disponujeme moderní průběžnou velkokapacitní lakovací linkou, na které jsme díky její promyšlené konstrukci schopni lakovat jak tisícové série, tak kusové výrobky. Umíme před-upravit a nalakovat výrobky jak z oceli, tak i ze slitin hliníku a pozinkované.

Maximální rozměry dílců lakovaných na lince:

Co je to práškové lakování?

Práškové lakování (neboli komaxit) je moderní technologie povrchové úpravy kovů. Práškové lakování je metoda, která zajišťuje kvalitní povrchovou úpravu kovů práškovými barvami s vysokou životností a odolností proti oděru. Práškové lakování případně komaxit je proces nanesení práškového laku a jeho vytvrzení při 160 – 250°C. Výhodou práškového lakování je, že se jedná o ekologickou metodu, nedochází tak k znečišťování životního prostředí. 

Cena práškového lakování

Cena práškového lakování se stanovuje podle mnoha faktorů a kalkuluje se individuálně. Pro více informací či nacenění výrobku nás kontaktujte skrz kontaktní formulář nebo e-mailem.

Práškové laky

Lakování práškovými laky je ekologické lakování, při kterém práškový lak je nanášen pouze proudem vzduchu za pomocí elektrostatického pole na výrobky. U jiných způsobů jsou pigmenty rozptýleny v ředidlech. Pro tuto technologii se ujal název KOMAXIT®. Typy barev dle vzorníku RAL, struktury, lesklé či matné provedení dle možností dodavatelů barev, samozřejmostí je kontrola předepsané tloušťky výsledného provedení laku.

Co s místy, která nemají být nalakovaná?

U míst na dílech, které nemají být nalakovaná provádíme maskování ( zakrývání ), jedná se zejména o závity, ať už šroubů či matic, plochy pro uzemnění celkové sestavy, místa kde má doléhat kov na kov atd.

Kontakt

Ing. Jiří Gattner

Key Account Manager

Tomáš Bjalek

Vedoucí galvanovny

Data jsou zpracována striktně dle normy GDPR - zákon č. 110/2019 Sb. o zpracování osobních údajů. Zavazujeme se, že vámi zadané osobní údaje nebudeme nikde dlouhodobě evidovat, používat k marketingovým účelům, ani poskytovat třetím stranám. V případě podezření o zneužití prosím kontaktujte správce osobních údajů Hobes spol. s r. o. skrz e-mail info@hobes.cz